Vlot en veilig meten aan laadstations
De vraag naar laadoplossingen groeit in volle vaart. Als installateur wil je daarom vlot aan laadstations meten, om ze vervolgens veilig op te leveren. Ontdek de krachtige testers van Metrel en maak jouw metingen aan EVSE-oplossingen snel, leuk en betrouwbaar.
- NEN 1010 metingen aan Mode 3 Type 2 laadinrichtingen
- Inzicht in o.a. netspanning en foutstroomimpedantie
- Snel en uniform werken met AutoSequences

Twee instrumenten, tientallen mogelijkheden
De EVSE-adapter van Metrel opent de deur naar veilig en snel meten aan laadstations. De adapter is te gebruiken in combinatie met meerdere installatietesters, waaronder de veelzijdige EurotestXD. Ontdek meer over deze combinatie in de afbeelding hieronder of vul de keuzehulp in om andere combinaties te vinden.
Bij de oplevering van een laadstation voer je de volgende metingen uit:
1. Meting aan aardverbindingen
2. Isolatieweerstanden
3. Circuitimpedanties
4. Aardschakelaar test
5. Spanningsverlies
Niet iedere laadoplossing is hetzelfde. Een voorbeeld is de 6mA aardlekschakelaar, die elektronisch of zichtbaar aanwezig kan zijn. Raadpleeg daarom altijd de documenten van het laadstation.
Meten aan laadstations kan met een installatietester die een 6mA DC aardlekschakelaar kan testen. Bijvoorbeeld de Metrel MI3155 EurotestXD, EurotestXC of EurotestXE in combinatie met de Metrel A1532 EVSE-meetadapter.
De normering voor laadoplossingen vind je in NEN 1010, rubriek 722.